Pradžia
Patikrinta 2017 m. aerofotografavimo vaizdų kokybė
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017 08:11

 

Informuojame, kad 2017 m. lapkričio 16 d. Valstybinės miškų tarnybos Miškų kadastro skyrius užbaigė 2017 m. aerofotografavimo vaizdų kokybės įvertinimą. Aerofotografavimo darbus vykdė ir aerofotografavimo vaizdus 2017 m. spalio 15 d. pateikė įmonė „Terratec Oy“. Iš viso buvo įvertinti 4228 vaizdai ir pripažinta, kad jie yra tinkami ortofotoplanų, kurie bus naudojami sklypinėje miškų inventorizacijoje, rengimui.

Aerofotografavimas buvo vykdytas Anykščių, Rokiškio, Ukmergės ir Zarasų miškų urėdijų administruojamuose teritorijose 2017 m. birželio 15, 16, 18 d. ir rugpjūčio 9 d. pagal 2017 m. gegužės 30 d. Valstybinės miškų tarnybos ir įmonės „Terratec Oy“ pasirašytą aerofotografavimo ir ortofotoplanų parengimo paslaugų atlikimo sutartį.

Skaityti daugiau...
 
Konsultacinis seminaras apie CITES konvenciją ir ES invazines rūšis
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017 08:10

Šiandien 17 val. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje bus atidaryta paroda „Bitės“. Ji supažindins su paskutiniais drevinės bitininkystės entuziastais, jaunųjų jų pasekėjų veikla – vadinamąja neodrevine bitininkyste – ir pastaruoju metu populiarėjančia miesto bitininkyste.

Skaityti daugiau...
 
Generalinė miškų urėdija inicijavo dar vieno medienos matavimo būdo įteisinimą
Penktadienis, 17 Lapkritis 2017 08:10

Šiuo metu medienos matavimas valstybiniuose miškuose reikalauja daug VĮ miškų urėdijų girininkijų, medienos ruošos punktų bei kitų darbuotojų darbo laiko sąnaudų. Nors kaimyninėse šalyse jau gana seniai apvaliosios medienos apskaitai yra naudojami medkirčių medienos matavimo ir apskaitos sistemų duomenys, kurie yra tikslesni, o matavimai vykdomi žymiai greičiau, iki šiol mūsų valstybiniuose miškuose jie nebuvo pritaikyti.
Generalinio miškų urėdo įsakymu buvo sudaryta komisija, kuriai buvo pavesta įvertinti miško kirtimo mašinų medienos matavimo būdų techninius, normatyvinius, teisinius taikymo aspektus bei pateikti išvadas ir teisės aktų pakeitimo projektus dėl šio būdo įdiegimo ir pagamintos medienos priėmimo bei apskaitos miškų urėdijose. Komisija buvo sudaryta iš mokslo institucijų atstovų ir miškininkų praktikų. Buvo organizuota keletas pasitarimų, kuriuose buvo nagrinėjamas Aleksandro Stulginskio universiteto atlikto mokslinio darbo „Apvaliosios medienos matavimo medkirčių matavimo įrenginiais tikslumo įvertinimas“ ataskaita, kurios pagrindu komisija paruošė Apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisyklių pakeitimo projektą. Šis projektas pateiktas tvirtinimui Aplinkos ministerijai.
Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, po reorganizacijos VĮ Valstybinių miškų urėdijos viena iš prioritetinių užduočių išliks apvaliosios medienos matavimo ir priėmimo tikslumas, tokiu būdu, jeigu bus patvirtintas mūsų pasiūlytas Apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisyklių pakeitimas, medienos priėmimo procesas taps ne tik tikslesnis, bet ir žymiai greitesnis.

Skaityti daugiau...
 
Iškirstos 2016 m. ir Lietuvoje sunaudotos medienos balansas. Apskaitos rezultatai.
Antradienis, 14 Lapkritis 2017 08:10

Lietuvoje sunaudotos medienos balansas nustatytas Valstybinės miškų tarnybos vadovaujantis Lietuvos miškuose išaugintos medienos sunaudojimo balanso nustatymo metodika ir normatyvais.

Skaityti daugiau...
 
Pasikeitė atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo ir paties šio vertinimo procesus reguliuojantys teisės aktai
Penktadienis, 10 Lapkritis 2017 08:11

Lapkričio 1 d. įsigaliojus naujos redakcijos Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymui ir jo įgyvendinamiesiems teisės aktams, visas poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procesas tapo gerokai paprastesnis, greitesnis ir skaidresnis.

Skaityti daugiau...
 
Žinomo ornitologo fotografijose – reti paukščiai ir augalai
Penktadienis, 10 Lapkritis 2017 08:10

Šiandien Aplinkos ministerijoje pradėta eksponuoti žinomo ornitologo, gamtos fotografo Eugenijaus Drobelio darbų paroda „Ten, kur sparnuočiai skrodžia padangę“ supažindina su retų rūšių paukščiais ir augalais, aptiktais išlikusiose natūraliose gamtos salose Dzūkijoje ir prie Lietuvos esančiame Lenkijos regione.

Skaityti daugiau...
 
Prasideda atranka į Valstybinio miškotvarkos instituto valdybą
Ketvirtadienis, 09 Lapkritis 2017 08:10

Šiandien pradedama atrankos į Valstybinio miškotvarkos instituto valdybą procedūra. Ši valstybės įmonė, vykdant valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką, bus reorganizuota įsteigiant Valstybinių miškų urėdiją.

Skaityti daugiau...
 
Nustatyti medienos ir medienos gaminių importo į ES šalis pažeidimai
Trečiadienis, 08 Lapkritis 2017 08:11

 

Sprendžiant nelegalios medienos ruošos klausimą, nuo 2013 m. kovo 3 d. Europos Sąjungos valstybėse narėse įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) Nr. 995/2010 (Medienos reglamentas), kuriuo nustatomos veiklos vykdytojų, pateikiančių rinkai medieną ir medienos produktus, pareigos. Vadovaujantis Medienos reglamentu, Olandijos maisto ir vartojimo prekių saugos institucija praėjusį mėn. ėmėsi prevencinių priemonių prieš dvi įmones, kurios Europos rinkoje parduoda tiko medieną. Pranešime spaudai pažymima, kad įmonės iš Mianmaro importuoja vertingą tiko medieną, tačiau jos įvežimas į šalį neatitinka Medienos reglamento reikalavimų. Už kiekvieną rinkai patiektą medienos siuntą įmonės turės sumokėti pinigines baudas.

Skaityti daugiau...
 
Užduotis darbo grupei – konkretūs pasiūlymai, kaip apsaugoti laukinius gyvūnus keliuose
Trečiadienis, 08 Lapkritis 2017 08:10

 

Šiandien aplinkosaugininkų, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kelių policijos, taip pat medžiotojų, akademinės bendruomenės atstovai tarėsi, kaip išvengti dažnėjančių autoįvykių, susijusių su į kelią išbėgančiais laukiniais gyvūnais. Pasitarimo dalyviai nusprendė sudaryti tarpžinybinę darbo grupę, kuri turi pasiūlyti konkrečias priemones, kaip apsaugoti ir keliuose atsiduriančius žvėris, ir eismo dalyvius.

Skaityti daugiau...
 
Atšauktas būsimos valstybinių miškų įmonės vadovo konkursas
Antradienis, 07 Lapkritis 2017 08:12

 

Aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu konkursas į valstybės įmonės Valstybinio miškotvarkos instituto direktoriaus pareigas atšauktas. Tai padaryta, gavus Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus Donato Dudučio prašymą atšaukti šį konkursą, siekiant pritraukti daugiau kandidatų. Kada skelbti naują konkursą, bus apsispręsta kiek vėliau. Valstybiniam miškotvarkos institutui šiuo metu laikinai vadovauja Alfredas Galaunė.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 1 iš 11

Kalbos pasirinkimas

English (United Kingdom)Lithuanian

Naujienų prenumerata

feed-image RSS naujienos