mmu.lt

Jaukumas namuose – švarus oras ir šiluma

0 19

Nenuostabu, jog daugelis nori jaukumo namuose – tai padeda jaustis patogiai ir maloniai savo aplinkoje. Kiekvienas kurdamas savo namus, tikėdamasis sukurti jaukumą, daug dėmesio skiria interjerui, tačiau tai nebūtinai pats svarbiausias elementas. Žinoma, malonus vaizdas turi labai daug įtakos tam, kokiu jausmu įeinama į savo namus, tačiau lygiai taip pat svarbus yra ir išplanavimas, tvarka namuose, šiluma ir net oras, kuriame tenka būti. Natūralu, kad namuose, kuriuose kaupiasi drėgme, nėra geros oro cirkuliacijos, galima jaustis kur kas labiau pavargusiems, todėl nukenčia ir jaukumas. Kad to išvengti visada padės tinkama rekuperacija – puikias sistemas įsigyti šiais laikais nėra taip jau sunku. Interjerą padeda pagyvinti ir suasmeninti interjero dizaineriai, o štai jaukią šilumą namuose išgauti galima su labai daug būdų.

Išsirinkti kokiu būdu bus apšildomi namai gali būti sudėtinga, vieniems labai patinka katilai, kurie energijos šaltinis elektra, o kiti mėgsta klasikinius sprendimus – būtent tai yra dujiniai katilai. Norintys kiek pigiau džiaugtis namų jaukumu, renkasi kieto kuro katilus, tačiau jais pasirūpinti reikia kur kas dažniau, o ir pats kūrenimas gali užimti laiko. Visgi atsiranda ir tokių tikros liepsnos mėgėjų, kuriems šildymui tobuliausias variantas atrodo židiniai – jie ne tik užtikrina, kad sugrįžti į namus visada bus malonu, ypač žiemos sezonu, bet taip pat puikiai padailina ir visą interjerą. Daugelis galėtų sakyti, kad tikrai ne prie visokiausio stiliaus namų toks elementas tinka, tačiau atsirandantys dizainai rodo visai kitaip – dabar židiniai gali būti priderinami bet kur. Tikra liepsna besidžiaugiančius tikrai nustebinti gali ir krosnelės, nes kūrenant kietu kuru tai irgi gali būti geras variantas.

Deja, kartais taip nutinka, kad ne visiems lemta džiaugtis židiniais ir krosnelėmis – juk ne visuose namuose ir patalpose jos gali būti įrengtos, o taip pat tokiems dalykams reikalingi kaminai. Butų savininkams tokiu atveju su galimybe džiaugtis jaukiu vaizdu namuose tenka atsisveikinti. Visgi, vienas puikus variantas vis tikrai egzistuoja ir tai yra biožidiniai. Jie gali būti įrengiami bet kur, yra kūrenami biokuru ir jiems nereikalingi kaminai – taigi tai gali būti modernus sprendimas tiek nuosavame name, tiek bute. Svarbiausia, kad dizainai ir jų išplanavimas gali būti labai originalūs, todėl galima susikurti originalią ir jaukią sau aplinką.

Komentarai
Kraunama...